В липні 2019, було встановлено нові умови участі для компаній, котрі здійснюють купівлю-продаж на товарних біржах електроенергії. Це зазначено у відповідному нормативному акті, який має назву ЗУ «Про ринок електроенергії». Але постає питання, яким саме чином товарні біржи формують вартість електроенергії.

В матеріалах даної статті ви отримаєте відповідь на це запитання, а також станете користувачем корисних матеріалів з приводу тлумачення цього питання від офіційних представників провідної біржи України.

Які ключові зміни відбулись у липні 2019

Із зазначеної дати, вартість для непобутового користувача почала формуватися виходячи із таких обставин:

  • Зміни об’єму електроенергії, яку використовують;
  • Результатів графіку розрахунку;
  • Аналітики своєчасності сплати за електроенергію;
  • Обсягів використання електроенергії протягом 24 годин.

Окрім того, зі сторони держави було введено обмеження на кінцеву вартість продажу електроенергії громадянам України, які відрізняються від старих та складають вартість нижче середньої на ринку.

Такі обмеження введено тимчасово та направлені на те, щоб компанії не мали вплив на формування ціни на газ. У майбутньому, коли ринок самостійно буде встановлювати ціни на електроенергію, обмеження не будуть мати сенсу та уряд їх скасує.

Формування ціни

Дуже важливою зміно було впровадження двосторонніх договорів при реалізації торгівлі електроенергією. Українська енергетична біржа є основним та постійним організатором онлайн-торгів електроенергією за двосторонніми договорами. Це не звичайна довіра, а велика праця організації, яка призвела до того, що товарна біржа УЕБ є єдиною біржою із структурою Європейського підприємства.

Через це, актуальна ціна на електроенергію в нашій країні завжди зазначена на сайті УЕБ. Більш детально дізнатись про зміни ціни та природу таких змін можливо за посиланням www.ueex.com.ua/rus/presscenter/news/tsena-elektroenergii-na-ueb-istochniki-dannyh-i-poslednie-tenden/. Таким чином, відтепер кожен має нагоду не тільки ознайомитись із актуальної вартість на електроенергію, а й розрахувати яким чином вона сформована.