Для того щоб державне и комунальне підприємство могло реалізувати свій товар через електронні торги Прозоро.Продажі, воно повинно зареєструватися на одному з акредитованих торгівельних майданчиків. Всі ці майданчики, яких в системі зібрано близько 40, сполучені між собою єдиною базою даних, завдяки чому при появі аукціону на одному майданчику він автоматично з’являється і на інших. Це дозволяє потенційним покупцям користуватися єдиною базою торгів.

Перевірка документів

Після реєстрації на електронному майданчику організатор аукціону повинен надати в електронному вигляді певний пакет документів для перевірки. Тільки після того, як перевірка буде завершена, державне підприємство чи інший продавець зможе організувати аукціон. При описі лоту необхідно вказувати всю важливі характеристики товару, його якості, об’єм, ціну, тощо. Також необхідні фотографії об’єкту продажу, якщо такі є. Чим детальніше буде описаний товар, тим більше буде бажаючих його придбати.

Оголошення торгів

Про те, що розпочинається аукціон з продажу, на електронному майданчику з’явиться відповідне повідомлення. У ньому буде знаходитися інформація стосовно типу лоту, його стартової ціни та початку проведення аукціону. Вся бажаючі зможуть прийняти в ньому участь. Але для цього необхідно також зареєструватися на електронному майданчику і сплатити відповідні внески. До таких внесків відноситься реєстраційний та гарантійний внесок. Реєстраційний отримає сам майданчик за свої консультаційні та організаційні послуги. Гарантійний внесок буде заблокований тимчасово на випадок, якщо учасник аукціону стане переможцем. Якщо переможцем буде обраний інший, то учасник торгів отримає свій внесок назад. На сайті sale.uub.com.ua по це описано більш детально.

Початок аукціону

Коли заявки від учасників, а також їх гарантійні внески зібрані, розпочинається аукціон. На цих торгах кожен із учасників може робити свої ставки. Спочатку лот виставляється по стартовій ціні. Перша цінова пропозиція може бути рівною начальній вартості лоту, або перевищувати її. Далі схема працює наступним чином: інші учасники аукціону можуть перебивати ставки попередніх учасників своїми пропозиціями ціни. При цьому кожна наступна ставка не може бути меншою за попередню. Вона повинна буди більшою мінімум на крок, вказаний в умовах торгів. Таким чином між учасниками відбувається боротьба за право придбати товар. Виграє той, пропозиція якого виявиться найвигіднішою для продавця.

Визначення переможця

Як тільки торги підійдуть до завершення, система автоматично відсортує цінові пропозиції учасників, поставивши на перше місце найвигідніше. Завдяки цьому організатор аукціону може не витрачати час на відбір найкращої пропозиції, так як вона буде видною відразу. Перевірять документи учасника торгів адміністрація сайту буде лише в тому разі, якщо він буде обраний переможцем.

Переможець торгів повинен сплатити повну вартість лоту у вказаний час. За більш детальною інформацією стосовно придбання арештованого чи іншого майна через систему Прозоро.Продажи дізнавайтеся тут https://sale.uub.com.ua/news/prodazh-areshtovanogo-majna-u-kyjevi-na-majdanchyku-prozorro-prodazhi. Якщо переможець не заключить договір куплю-продажу з покупцем у визначений час, право на купівлю лоту переходить до наступного учасника, який запропонував найвигіднішу ціну після переможця. При цьому гарантійний внесок учасника, що був визначений переможцем вперше, не повертається. Таким чином система гарантує виконання учасниками торгів взятих на себе зобов’язань.