А що, між красою і чарівністю є якась принципова різниця? Адже краса – це те, що потрібно чоловікам в першу чергу, чи не так?” – Запитаєте ви нас. Жаль, панянки, ох, як жаль! Ось ви вже майже і зробили одну з найпоширеніших жіночих помилок, причому помилок доленосних, які можуть завести ваше життя туди, куди, як кажуть, і Макар телят не ганяв…

Адже краса – це те, чим чоловік може в основному тільки милуватися під настрій, як у музеї. Але при цьому він підспудно розуміє, що музейні експонати не можуть перебувати в його володінні, і руками їх чіпати ні в якому разі не можна! Є необхідність говорити про можливі наслідки? Напевно, немає, і так все зрозуміло.

“Так, а що у нас з чарівністю, чим воно краще краси, і як її, власне, домогтися?” Ось і молодці, от ми з вами вже встаємо на правильний шлях і починаємо дізнаватися один з найголовніших жіночих секретів …

Чим жіночу чарівність відрізняється від краси?

Дорогі лапочки – панянки! Вже ви, будь ласка, не ображайтеся і повірте нам, чоловікам: ніякі ваші спочатку геть вищипані, а потім ретельно намальовані на лобі брови, ніякі поголені ноги, наклеєні волосся, накачані губи та інші частини тіла, ніякі вставлені в самі невідповідні місця пирсинги-мірсінгі, а також 28 шарів макіяжу та інші дамські штучки – все це просто так, саме по собі, ніколи не дасть того результату, на який ви розраховуєте!

Чоловікам (принаймні тим, у яких в головах є хоча б півтори звивини) все це, вибачте, просто до лампочки. А от якщо до всього вищепереліченого (а ще краще – замість нього…) додати таке просте, але дуже ємне слово – “чарівність” – ось тут вже зовсім інша справа, тут вже чоловік і зупиниться біля вас, і надовго затримається, як б перед цим він кудись не поспішав по своїм чоловічим справам.

Так що ж таке жіноча чарівність з точки зору чоловіка? Пояснимо на наочному прикладі: беремо велику каструлю і закладаємо в неї спочатку основні інгредієнти (миловидність, привітність, душевність, сердечність, елегантність, граціозність, люб’язність, тактовність, делікатність, поблажливість, моральний світогляд, правдивість, безпосередність і – обов’язково! – Доброзичливу посмішку), потім в масу додаємо ерудицію, кругозір та інтелект. Все це сприскують почуттям гумору (за смаком), ретельно перемішуємо, на повільному вогні доводимо до злегка підігрітого стану – все, страва готова, можна подавати на стіл!

Чому чарівні жінки приваблюють чоловіків ?

Так, ми, чоловіки, такі. На чарівність летимо, як метелики на вогник (або, як мухи на мед – це вже кому як більше подобається). От ви нам, напевно, не дуже зараз повірите, якщо ми вам скажемо, що коли чоловік ділиться, припустимо, з товарищем своєю радістю: “Ти знаєш, вчора познайомився з такою душевною і чарівною жінкою – немає слів!”, То друг, по-перше, його привітає, а потім обов’язково поцікавиться щодо того, чи немає у цієї жінки незаміжньої подруги.

При цьому одному навіть не прийде в голову питати, чи гарна вона, як у неї вищипані брови, поголені чи ноги у цієї жінки, і т.п. Ні, раз прозвучало “вона чарівна” – цим все сказано! Чому? Зрозуміло, що чарівна жінка “ласкава і пухнаста”, і вже це може сподобатися кожному чоловікові. Але, головне все таки не в цьому…

А в чому ж, питаєте? Добре, відкриємо ще один секрет (зверніть увагу, слово написано без лапок, тобто без іронії). Головне полягає в тому , що будь-який чоловік точно знає – з чарівної жінки обов’язково вийде прекрасна дружина для нього і чудова мама для його майбутніх дітей! Ось так. А що може вийти з нехай навіть найкрасивішої, але не дуже чарівної жінки – це чоловіки теж знають, не раз випробували на своїх шкурах за попередню історію людства. Не будемо уточнювати, і ставимо на цьому крапку.

Як стати чарівною жінкою?

Отже, ми вас умовили, і ви вирішили стати чарівною, тобто однією ногою вже встали на правильний шлях. Що ж, прекрасно, а тепер давайте підтягнемо другу ногу і бадьоро рушим по цьому шляху у щасливе майбутнє.

Вище ми вже говорили про ті набори якостей, які роблять жінку чарівною в очах чоловіка. Там, звичайно, перераховано багато, і бажано, щоб все це в жінці було присутнє в тій чи іншій мірі. Але, головне, що є основою для чарівності – це все таки духовні та моральні цінності, чи моральний світогляд. Саме звідси виходить все те, що робить людину джерелом радості для інших (тобто чарівним).

Ось на це і слід звернути найпильнішу увагу. А все інше – над цим теж потрібно серйозно працювати, якщо ви прийняли таке рішення всерйоз. Нехай поступово, нехай не відразу, але ви обов’язково помітите приємні зміни.

А для початку – подивіться на себе в дзеркало уважніше. Спробуйте оцінити, наскільки привітний і доброзичливий вираз вашого обличчя? Наскільки ваш погляд притягує потенційного співрозмовника до приємного спілкування і дружньої розмови? Так, тепер спробуйте вимовити вголос з привітною інтонацією декілька не дуже банальних фраз, звернених до потенційного співрозмовника-чоловіка. Ну, припустимо, на тему футболу, або на тему сучасних тенденцій в сюрреалізмі, або про перспективи дисконтних ставок Банку РФ в світлі останніх виступів керівництва ЄЦБ і ФРС (або на іншу тему, яка, на ваш погляд, може бути цікавою для цього чоловіка).

Виходить? Або, поки не дуже? Нічого страшного, не святі горшки ліплять, і у вас теж все обов’язково вийде!

Так що ж, жіноча краса зовсім не потрібна?

Заспокойтеся, любі панянки, звичайно ж, ваша краса нам, чоловікам, не завадить. Але, при одному великому “якщо”. А саме: якщо ваше прагнення до краси не є самоціллю, не відображає вашого бажання перетворити себе в прекрасну мармурову статую, біля ніг якої повзають нікчемні муравьішкі-мужічішки. І якщо чоловік набереться рішучості і одного разу все таки доторкнеться до такої статуї, то нічого, крім холоду, він не відчує. Приємного, самі розумієте, мало, так що повторного дотику, швидше за все, вже не буде…