Задумав принц одружитися. Запропонували йому на вибір двох наречених: розумну і багату. Подумав принц… і вибрав ту, у якої груди більше. Не одне десятиліття психологи присвятили вивченню питання: яким жінкам віддають перевагу чоловіки? Що змушує чоловіків, як намагнічених, згортати собі шиї, дивлячись на твою кращу подругу Юльку, а тобі в кращому випадку дістаються лише підбадьорливі посмішки? Чому, незважаючи на те що ти недурна і приваблива, з тобою не кидаються знайомитися на вулиці повз проїжджають олігархи в лімузинах, а компліменти ти чуєш тільки від огрядного одишлівого бухгалтера з вашої контори, та й то виключно напередодні 8 марта? Як і чому вони обирають нас?

Давайте розберемося.

Точка зору перша, біологічна.

Звичайно, Ван Гог і Ейнштейн, Рубенс і Рузвельт були чоловіками. Річард Гір і Джордж Клуні – те ж. І все-таки, в цілому чоловік в цю пору куди ближче до своїх печерних предків, ніж ми, жінки, істоти трепетні та витончені.

Поведінкою чоловіка багато в чому управляють інстинкти, ці стародавні заклики природи. Так от, вчені вважають, що природа кличе чоловіка продовжувати свій рід з найбільш фертильною самкою – тобто з тією, яка в змозі виносити і народити найбільшу кількість дітей. Саме тому, наприклад, думка про те, що джентльмени віддають перевагу блондинкам (не рахуючи тих, хто сходить з розуму по рудим і брюнеткам, звичайно), – частково вірно. Доведено, що після перших пологів світловолосі жінки темніють як мінімум на 30 %. Чим світліше волосся, тим більш імовірно, що у жінки поки немає дітей і вона готова до розмноження. Найпростіший поклик природи, а яка вигода виробникам фарби для волосся!

Те ж стосується і пишних грудей, і крутих стегон – те, що чоловіки називають “сексуальною фігурою”, насправді посилає в чоловічий мозок сигнали про найбільш благополучної програмі продовження роду. Відповідно, всі хитрощі жінок – подовження вій тушшю, ніг – каблуками, волосся – спеціальними штучними пасмами, і збільшення об’єму грудей завдяки хитрому бюстгальтеру з водяними подушечками – всього лише експлуатують цей інстинкт.

Точка зору друга , психологічна.

Інший, не менш важливий момент – фактор доступності. В принципі, при вигляді гарненькою жінки будь-який здоровий чоловік хоче схопити її, понести в найближчу печеру, і там проробити з нею все, що він бачив у кіно і журналах серії ХХХ і власних еротичних снах. Готовність подруги активно “співпрацювати” – вкрай бажана. Те, що доводиться спочатку знайомитися, потім водити в кіно та дарувати квіти, а потім вручати кільце і збирати на шубу, чоловіком сприймається як прикрі, але не скасовувані правила гри.

Саме тому жінка, оточена аурою доступності, завжди буде виглядати привабливою в чоловічих очах. Доступність, до речі – зовсім не тільки сексуальна категорія. Це, швидше, характеристика поведінки. Доступність означає не тільки те, що у твоєму житті немає серйозних відносин – їх не повинно бути у тебе в голові. Скільки чарівних, розумних, щирих жінок маються на самоті тільки тому, що, розлучившись з чоловіком, вони не подбали стати дійсно вільними.

Обдумування минулих помилок, постійні спогади і порівняння зустрінутих чоловіків з “тим, хто” змінює не тільки самовідчуття жінки – вони змінюють її всю. Вираз очей, ходу, жестикуляцію. У поведінці з’являється маса сигналів, що говорять – і не підходь, я зайнята, у мене є інший. Чоловіки зчитують такі сигнали блискавично і своїх ресурсів на переслідування безнадійної здобичі не витрачають. Виняток становлять ситуації, коли відносини розгортаються, що називається, в прямому ефірі – на очах у товаришів по службі, компанії друзів , однокурсників. Тут вже може спрацювати зовсім інший поклик природи – конкуренція. Бажання взяти участь у адреналіновій конкурентній боротьбі у чоловіків велике настільки, що об’єкт боротьби починає здаватися особливо бажаним.

Точка зору третя, приземлено-побутова.

Добре відомо, що чоловіки люблять одних, а одружуються на інших. Вважаючи себе істотами надзвичайно раціональними, чоловіки намагаються привнести тверезий розрахунок у все, включаючи любовні стосунки і шлюб.

Досить рідко чоловік робить пропозицію і одружується саме тому, що саме ти уявляєш собою його ідеал. Спочатку чоловік приймає рішення – а чи не час одружитися? Вирішивши, що таки так, пора, він починає оглядатися навколо в пошуках підходящої кандидатури. Подальший розвиток подій залежить багато в чому від того, наскільки чоловік дійсно розумний, і наскільки він готовий враховувати і контролювати власні інстинктивні пориви.

У сучасній реальності шлюби все частіше відбуваються не на небесах, а в банку – охоплені ідеєю небувалою кар’єри, або просто бажаючи уникнути побутових труднощів перших спільних років, чоловіки великих міст нерідко вибирають багатих спадкоємиць, вважаючи, що любити можна кого завгодно, а от гарне придане скрасить будь-які відносини. Це зовсім не так. Жінка завжди відчуває, коли її не люблять, стосунки швидко розпалюються, і справа закінчується даремно витраченими роками і розбитими надіями.

Кажуть, що, познайомившись з чоловіком, жінка в перші п’ять хвилин вирішує для себе питання, чи може вона вийти за нього заміж. Чоловік приймає це рішення значно довше. Він буде уважно спостерігати, як ти поводишся в конфліктних ситуаціях, ненав’язливо з’ясує, чи немає у тебе серйозних проблем зі здоров’ям, поцікавиться твоїми фінансовими запитами. І справді, раптом ти, чого доброго, очікуєш, що майбутній чоловік купить для тебе будинок на півдні Франції, тоді як він планував запропонувати тобі напіврозвалену Халупу з гордим ім’ям “дача” в селі Мале Бердищево, що в трьохстах кілометрах від Москви?

Точка зору четверта , фрейдистська.

Ходять чутки, що в дружини чоловіки обирають жінок, що нагадують їм власних матерів. Насправді… чоловіки дійсно часто вибирають в дружини жінок, що нагадують їм власних матерів. Ти можеш бути витонченою і тонкою, танцювати сальсу і не цілком ясно уявляти собі технологію приготування яєчні, тоді як його обожнювана матуся – нагадувати собою середніх розмірів бегемота та обдарована піч кулеб’яку з капустою, і, тим не менш, якщо модель твоєї поведінки нагадує мамину, це, швидше за все, спрацює.

Навряд чи ти зрадієш, дізнавшись, що нагадуєш коханому чоловікові власну свекруха, але факт залишається фактом: цілком можливо, що в юності його мама прекрасно танцювала краков’як, а обсягом талії могла посперечатися з юною Гурченко.

Правила спілкування з жінками чоловік вперше дізнається в контакті з матір’ю, і цей перший досвід залишає дуже значний слід в душі. Якщо його мати – холодна, відсторонена, зайнята собою дама, важко очікувати, що він зрадіє, виявивши, що ти чекав його біля під’їзду, щоб кинутися на шию – скоріше, він цінуватиме спокійні, що не перенасичені емоціями відносини. Якщо ж його батько – запальна, галаслива і любить посміятися, навряд чи його притягнуть загадкові зникнення на кілька днів і твої обережні сумніви у відповідь на пропозицію сходити кудись разом.

Так якою ж все-таки потрібно бути, щоб чоловіки вибирали тебе, а ти згодом вибирала з них найкращого?

будь красивою

Ні, я зовсім не знущаюся. Краса, як відомо, в очах дивиться. Загальноприйнятих стандартів краси не існує – твій вигук “Боже мій, ну і потвора!” При вигляді чергової Міс Світу це доводить. За статистикою, як би ти не виглядала, в природі обов’язково існують чоловіки, які знаходять саме цей тип привабливим. Тому, незважаючи на те що доглянута зовнішність дуже важлива, риси обличчя і лінії тіла зовсім не головне. Головне – іскра в очах, внутрішнє самовідчуття себе зухвалою, пустотливою, веселою і розкутою. Стара, але не тьмяніюча істина: щоб подобатися іншим, необхідно подобатися собі самій. Якщо з цим не дуже, вирушай на прийом до психолога, на спеціальний тренінг жіночої впевненості в собі, або… туди, де, за статистикою, дуже мало жінок, а от чоловіків в надлишку. Цим, до речі, завжди славилися технічні вузи, в яких рідкісні розумні “поганулі” прямо-таки розцвітали від загальної чоловічої уваги.

будь готовою

Ніколи не пробуй починати нові стосунки, не завершивши попередні, – з високою ймовірністю, тобі доведеться гірко покаятися у своєму рішенні. Якщо відносини не склалися, абсолютно природно деякий час побути одній – яким би страшним не здавалася тобі це слово, привести в порядок власні думки і почуття, попрощатися з тим, що не склалося, подякувати пройдене за те, що воно таки сталося з тобою. Одна з найпоширеніших помилок, яку чоловіки і жінки роблять у відносинах – спроба “вилікуватися” від невдалої любові за допомогою нового роману. У таких випадках неминучі нескінченні “дежа вю” з попередніми відносинами, і ймовірність несприятливого, травмуючого обох партнерів результату дуже висока.

будь легкою

Навіть якщо ти зустріла чоловіка своєї мрії, не варто потопати в кохання з головою. Надаючи відносинам у своєму житті занадто високий статус, ти обкрадаєш її і робиш себе менш привабливою в очах осіб протилежної статі – “мисливиць за чоловіками” самці відчувають за версту і воліють обходити по великій дузі.