Задумав принц одружитися. Запропонували йому на вибір двох наречених: розумну і багату. Подумав принц… і вибрав ту, у якої груди більше. Не одне десятиліття психологи присвятили вивченню питання: яким жінкам віддають перевагу чоловіки? Що змушує чоловіків, як намагнічених, згортати собі шиї, дивлячись на твою кращу подругу Юльку, а тобі в кращому випадку дістаються лише підбадьорливі посмішки? Чому, незважаючи на те що ти недурна і приваблива, з тобою не кидаються знайомитися на вулиці повз проїжджають олігархи в лімузинах, а компліменти ти чуєш тільки від огрядного одишлівого бухгалтера з вашої контори, та й то виключно напередодні 8 марта? Як і чому вони обирають нас?

Давайте розберемося.

Як сподобатись чоловікам

Приваблива жінка

Точка зору перша, біологічна.

Звичайно, Ван Гог і Ейнштейн, Рубенс і Рузвельт були чоловіками. Річард Гір і Джордж Клуні – те ж. І все-таки, в цілому чоловік в цю пору куди ближче до своїх печерних предків, ніж ми, жінки, істоти трепетні та витончені.

Поведінкою чоловіка багато в чому управляють інстинкти, ці стародавні заклики природи. Так от, вчені вважають, що природа кличе чоловіка продовжувати свій рід з найбільш фертильною самкою – тобто з тією, яка в змозі виносити і народити найбільшу кількість дітей. Саме тому, наприклад, думка про те, що джентльмени віддають перевагу блондинкам (не рахуючи тих, хто сходить з розуму по рудим і брюнеткам, звичайно), – частково вірно. Доведено, що після перших пологів світловолосі жінки темніють як мінімум на 30 %. Чим світліше волосся, тим більш імовірно, що у жінки поки немає дітей і вона готова до розмноження. Найпростіший поклик природи, а яка вигода виробникам фарби для волосся!

Те ж стосується і пишних грудей, і крутих стегон – те, що чоловіки називають “сексуальною фігурою”, насправді посилає в чоловічий мозок сигнали про найбільш благополучної програмі продовження роду. Відповідно, всі хитрощі жінок – подовження вій тушшю, ніг – каблуками, волосся – спеціальними штучними пасмами, і збільшення об’єму грудей завдяки хитрому бюстгальтеру з водяними подушечками – всього лише експлуатують цей інстинкт.

Точка зору друга , психологічна.

Інший, не менш важливий момент – фактор доступності. В принципі, при вигляді гарненькою жінки будь-який здоровий чоловік хоче схопити її, понести в найближчу печеру, і там проробити з нею все, що він бачив у кіно і журналах серії ХХХ і власних еротичних снах. Готовність подруги активно “співпрацювати” – вкрай бажана. Те, що доводиться спочатку знайомитися, потім водити в кіно та дарувати квіти, а потім вручати кільце і збирати на шубу, чоловіком сприймається як прикрі, але не скасовувані правила гри.

Саме тому жінка, оточена аурою доступності, завжди буде виглядати привабливою в чоловічих очах. Доступність, до речі – зовсім не тільки сексуальна категорія. Це, швидше, характеристика поведінки. Доступність означає не тільки те, що у твоєму житті немає серйозних відносин – їх не повинно бути у тебе в голові. Скільки чарівних, розумних, щирих жінок маються на самоті тільки тому, що, розлучившись з чоловіком, вони не подбали стати дійсно вільними.

Як сподобатись чоловікам

Приваблива жінка

Обдумування минулих помилок, постійні спогади і порівняння зустрінутих чоловіків з “тим, хто” змінює не тільки самовідчуття жінки – вони змінюють її всю. Вираз очей, ходу, жестикуляцію. У поведінці з’являється маса сигналів, що говорять – і не підходь, я зайнята, у мене є інший. Чоловіки зчитують такі сигнали блискавично і своїх ресурсів на переслідування безнадійної здобичі не витрачають. Виняток становлять ситуації, коли відносини розгортаються, що називається, в прямому ефірі – на очах у товаришів по службі, компанії друзів , однокурсників. Тут вже може спрацювати зовсім інший поклик природи – конкуренція. Бажання взяти участь у адреналіновій конкурентній боротьбі у чоловіків велике настільки, що об’єкт боротьби починає здаватися особливо бажаним.

Точка зору третя, приземлено-побутова.

Добре відомо, що чоловіки люблять одних, а одружуються на інших. Вважаючи себе істотами надзвичайно раціональними, чоловіки намагаються привнести тверезий розрахунок у все, включаючи любовні стосунки і шлюб.

Досить рідко чоловік робить пропозицію і одружується саме тому, що саме ти уявляєш собою його ідеал. Спочатку чоловік приймає рішення – а чи не час одружитися? Вирішивши, що таки так, пора, він починає оглядатися навколо в пошуках підходящої кандидатури. Подальший розвиток подій залежить багато в чому від того, наскільки чоловік дійсно розумний, і наскільки він готовий враховувати і контролювати власні інстинктивні пориви.

У сучасній реальності шлюби все частіше відбуваються не на небесах, а в банку – охоплені ідеєю небувалою кар’єри, або просто бажаючи уникнути побутових труднощів перших спільних років, чоловіки великих міст нерідко вибирають багатих спадкоємиць, вважаючи, що любити можна кого завгодно, а от гарне придане скрасить будь-які відносини. Це зовсім не так. Жінка завжди відчуває, коли її не люблять, стосунки швидко розпалюються, і справа закінчується даремно витраченими роками і розбитими надіями.

Кажуть, що, познайомившись з чоловіком, жінка в перші п’ять хвилин вирішує для себе питання, чи може вона вийти за нього заміж. Чоловік приймає це рішення значно довше. Він буде уважно спостерігати, як ти поводишся в конфліктних ситуаціях, ненав’язливо з’ясує, чи немає у тебе серйозних проблем зі здоров’ям, поцікавиться твоїми фінансовими запитами. І справді, раптом ти, чого доброго, очікуєш, що майбутній чоловік купить для тебе будинок на півдні Франції, тоді як він планував запропонувати тобі напіврозвалену Халупу з гордим ім’ям “дача” в селі Мале Бердищево, що в трьохстах кілометрах від Москви?

Точка зору четверта , фрейдистська.

Ходять чутки, що в дружини чоловіки обирають жінок, що нагадують їм власних матерів. Насправді… чоловіки дійсно часто вибирають в дружини жінок, що нагадують їм власних матерів. Ти можеш бути витонченою і тонкою, танцювати сальсу і не цілком ясно уявляти собі технологію приготування яєчні, тоді як його обожнювана матуся – нагадувати собою середніх розмірів бегемота та обдарована піч кулеб’яку з капустою, і, тим не менш, якщо модель твоєї поведінки нагадує мамину, це, швидше за все, спрацює.

Як сподобатись чоловікам

Приваблива жінка

Навряд чи ти зрадієш, дізнавшись, що нагадуєш коханому чоловікові власну свекруха, але факт залишається фактом: цілком можливо, що в юності його мама прекрасно танцювала краков’як, а обсягом талії могла посперечатися з юною Гурченко.

Правила спілкування з жінками чоловік вперше дізнається в контакті з матір’ю, і цей перший досвід залишає дуже значний слід в душі. Якщо його мати – холодна, відсторонена, зайнята собою дама, важко очікувати, що він зрадіє, виявивши, що ти чекав його біля під’їзду, щоб кинутися на шию – скоріше, він цінуватиме спокійні, що не перенасичені емоціями відносини. Якщо ж його батько – запальна, галаслива і любить посміятися, навряд чи його притягнуть загадкові зникнення на кілька днів і твої обережні сумніви у відповідь на пропозицію сходити кудись разом.

Так якою ж все-таки потрібно бути, щоб чоловіки вибирали тебе, а ти згодом вибирала з них найкращого?

будь красивою

Ні, я зовсім не знущаюся. Краса, як відомо, в очах дивиться. Загальноприйнятих стандартів краси не існує – твій вигук “Боже мій, ну і потвора!” При вигляді чергової Міс Світу це доводить. За статистикою, як би ти не виглядала, в природі обов’язково існують чоловіки, які знаходять саме цей тип привабливим. Тому, незважаючи на те що доглянута зовнішність дуже важлива, риси обличчя і лінії тіла зовсім не головне. Головне – іскра в очах, внутрішнє самовідчуття себе зухвалою, пустотливою, веселою і розкутою. Стара, але не тьмяніюча істина: щоб подобатися іншим, необхідно подобатися собі самій. Якщо з цим не дуже, вирушай на прийом до психолога, на спеціальний тренінг жіночої впевненості в собі, або… туди, де, за статистикою, дуже мало жінок, а от чоловіків в надлишку. Цим, до речі, завжди славилися технічні вузи, в яких рідкісні розумні “поганулі” прямо-таки розцвітали від загальної чоловічої уваги.

будь готовою

Ніколи не пробуй починати нові стосунки, не завершивши попередні, – з високою ймовірністю, тобі доведеться гірко покаятися у своєму рішенні. Якщо відносини не склалися, абсолютно природно деякий час побути одній – яким би страшним не здавалася тобі це слово, привести в порядок власні думки і почуття, попрощатися з тим, що не склалося, подякувати пройдене за те, що воно таки сталося з тобою. Одна з найпоширеніших помилок, яку чоловіки і жінки роблять у відносинах – спроба “вилікуватися” від невдалої любові за допомогою нового роману. У таких випадках неминучі нескінченні “дежа вю” з попередніми відносинами, і ймовірність несприятливого, травмуючого обох партнерів результату дуже висока.

будь легкою

Навіть якщо ти зустріла чоловіка своєї мрії, не варто потопати в кохання з головою. Надаючи відносинам у своєму житті занадто високий статус, ти обкрадаєш її і робиш себе менш привабливою в очах осіб протилежної статі – “мисливиць за чоловіками” самці відчувають за версту і воліють обходити по великій дузі.