Найпоширеніші помилки для WomanHit.ru коментує Любов Орєхова — сертифікований тренер, чемпіонка Росії в категоріях «фітнес бікіні», фітнес-модель 2019, чемпіонка кубку світу Гран Прі Балкан 2019, персональний тренер, інструктор групових програм.

Міф перший. «Я буду ходити в зал-розгойдати»

Це помилка, в основному, стосується дівчат. Налякані зовнішнім виглядом спортсменок з категорії бодібілдинг, деякі дівчата вважають, що заняття на тренажерах перетворять їх в вікінгів. Але поспішаю заспокоїти, з тією кількістю тестостерону, який виробляється у прекрасної половини населення, це неможливо. Навіть не всім чоловікам вдається добитися значної гіпертрофії (збільшення) м’язової маси, що вже говорити про дівчат. Тому сміливо починайте силові тренування. Це допоможе зміцнити м’язовий корсет і домогтися гарного рельєфу. Ну а у спортсменів і спортсменок з категорії бодібілдинг є свої секрети.

Міф другий. «Пілатес-фітнес — для пенсіонерів та ледарів»

Дуже багато хто думає, що заняття за системою пілатес — це щось схоже на розтяжку або не розуміють взагалі, про що йде мова. Насправді, пілатес — це силове тренування з власною вагою на всі основні групи м’язів, особливо на зміцнення м’язів спини і преса. Якщо виконувати всі вправи правильно, повірте, легкої вона вам не здасться.

Міф 3. «100 присідань зроблять мої сідниці горіхом»

Як би ви не старалися нескінченно присідати, виконувати махи ногами, ходити з гумкою на ногах — сідниці не «накачаються». М’язи ростуть тільки під достатньою вагою, який періодично необхідно збільшувати, правильно харчуватися і досить спати. Тому якщо у вас є завдання збільшити сідниці або іншу м’язову групу, найкраще звернутися до персонального тренера. Він складе для вас програму тренувань, виходячи з особливостей вашого здоров’я і фізичних можливостей.

Міф 4. «Груди як і сідниці теж можна накачати»

На жаль, це глибока помилка. Жіночі груди складаються з жирової тканини і молочних залоз, на які фізичні навантаження не мають жодного дії. Однак тренуючи м’язи грудей, можна підвищити їх тонус, що допоможе підняти візуально груди, а працюючи на м’язи спини і лопаток, можна домогтися розкриття грудної клітини, що також візуально зробить груди більш видатної. А ось за збільшенням розміру чашечки бюстгальтера вам доведеться звернутися до пластичного хірурга.

Міф 5. «Якщо я буду активно качати прес, то у мене з’явиться осина талія»

Один з найпоширеніших міфів. Працюючи на прямі і косі м’язи живота (по простому — прес), ви сприяєте їх гіпертрофії, тобто, збільшення. Тому хитаючи прес, ви можете добитися красивого рельєфу або кубиків на животі, якщо будете дотримуватися відповідне харчування. А за обсяг талії відповідає м’яз кора, яка знаходиться під прямими і косими м’язами живота. Саме тренування цієї м’язи допоможе придбати струнку талію. Для цього є спеціальні вправи на дихання, вакуум і вправи з системи пілатес.

Міф 6. «У мене велика вага, мені потрібні тільки кардіо-тренування»

Дуже багато хто починає несамовито бігати, думаючи що жир почне плавиться з появою перших крапель поту. Тому силові тренування не розглядають взагалі. Насправді при правильних силових тренуваннях і харчуванні збільшення м’язової тканини як раз відбувається за рахунок жирового компонента. Якщо в аеробних тренуваннях процес спалювання жирів відбувається після 40-ї хвилини тренування (при правильному пульсі!), То в силових тренуваннях цей процес відбувається пізніше, під час відновлення організму, але він відбувається! Тому не варто уникати силових тренувань. Правильно складена програма і харчування допоможуть збільшити кількість м’язової тканини і зменшити кількість жирової і фігура мрії стане реальністю!

Міф 7. «У мене хвора спина і коліна, мені не можна піднімати тяжкості»

По-перше, можна працювати з власною вагою. Віджимання, підтягування, випади і безліч інших вправ допоможуть зробити м’язовий корсет сильним. По-друге, не потрібно брати відразу величезні ваги. Поступово, по-наростаючій, можна збільшувати вагу, попередньо зміцнивши м’язи на проблемних зонах тіла. Крім того, існує безліч тренажерів, де можна виконувати вправи ізольовано, на певну групу м’язів, що не перенапружуючи ті зони, де значне навантаження не бажана. Тренується те, що тренуємо. Сильні м’язи — захист ваших суглобів.

Міф 8. «Тренування на тренажерах набагато безпечніше і ефективніше, ніж у вільній вазі»

Якщо ви новачок в тренажерному залі, то, звичайно, краще почати з ізольованих тренувань м’язів. Психологічно і фізично це легше. Але організм має властивість звикати до навантажень, тому з часом я все ж рекомендую перейти до тренувань у вільній вазі. Це дозволить збільшити амплітуду рухів, включити взаємодію різних м’язових груп одночасно. Крім того, тренування з вільними вагами тренують координацію рухів, так як з’являється елемент балансу. Всі разом допоможе дати потужний гормональний відповідь організму, і наблизити до бажаної мети.

Міф 9. «Я буду тренуватися щодня і досягну мети швидше»

У всьому потрібна міра, і в тренуваннях теж. Організм повинен встигати відновлюватися після навантажень. А надмірна кількість тренувань може привести до стану стресу, наслідком якого можуть стати порушення в гормональній та імунній системах організму. Тому необхідно тренуватися хоча б через день, щоб організм встигав відновлюватися для нової навантаження.

Міф 10. «Я буду ходити в зал раз у тиждень, цього цілком достатньо для підтримки фізичної форми»

А це — інша крайність. Ні, цього недостатньо, це взагалі, скажімо, ні про що. Повірте, за тиждень ваш організм забуде про те, що і як ви тренували, і кожне тренування буде для нього як перша. Тому набуваючи абонемент у фітнес-клуб, необхідно усвідомлено розуміти, що для досягнення результату необхідно відвідувати зал мінімум 2-3 рази в тиждень. Організм буде своєчасно отримувати дозований, позитивний стрес, завдяки якому ви зможете досягти видимих ​​результатів.